Stockholms Padelklubb
Sveriges största Padelklubb med 496 gruppspelsplatser
PDL - Frihamnen Spelschema
                 
  Frihamnen Älvsjö
Padelverket - Älvsjö Grupp 1 Grupp 1
Grupp 2 Grupp 2
  Grupp 3 Grupp 3
Court1Padel - Nacka Grupp 4 Grupp 4
  Grupp 5 Grupp 5
  Grupp 6 Grupp 6
Vill du vara med anmäler du dig till vår kölista via Grupp 7 Grupp 7
bjorn@stolt.se eller 0709-18 50 00 Grupp 8 Grupp 8
Grupp 9 Grupp 9
Startsida gruppspel Grupp 10 Grupp 10
Regler Grupp 11        
Poängsystem Grupp 12 Nacka
Låna in spelare Grupp 13 Grupp 1
          Grupp 2
Egna turneringar           Grupp 3
Minitävlingar           Grupp 4
          Grupp 5
PDL Open 2017           Grupp 6
          Grupp 7
Tabell för Turnering 11           Grupp 8
Frihamnen sön 15 okt 22:00 - sista speltid 28 nov 22:00
Älvsjö tor 12 okt 22:00 - sista speltid 23 nov 22:00 Antal ospelade matcher
Nacka mån 16 okt 21:00 - sista speltid 27 nov 22:00 Frihamnen  = 348
P = laget som får poäng om matchen inte spelas senare Älvsjö  = 258
Nacka  = 204
Tabell Turnering 10
Klicka på det lag du vill kontakta
  Frihamnen - Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B1 Sö 20 B1  
  Sö 19 B1 Sö 21 B1  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Niklas Kulti & Jimmy Stelisjö 1 4             4
  Milan Raud & Oscar Raud 1 3             3
  Andreas Johansson & Henrik Mellberg 1 3             3
  Klas Hallgren & Christian Falk 1 2             2
  Lukas Larsson & Fredrik Nyberg 0               0
  Hans Toll & Niclas Valfridsson 0               0
  Ludvig Lundsten & Jesper Swärd 0               0
  Edward Lindeberg & Fredrik Olsmar 0               0
  Frihamnen - Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B2 Sö 20 B2  
  Sö 19 B2 Sö 21 B2  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Patrik Granlund & Niklas Svahn 1 5             5
  Erik Arvidsson & Mårten Yrmark 1 5             5
  Magnus Bodö & Mikael Houlst 1 1             1
  Jesper Jarnsäter & Andreas Lindström 1 1             1
  Robert Reinart & Jonas Bjuggren 0               0
  Daniel Andersson & Christofer W. Ahlén 0               0
  Jacob Lindorff & Johan Histrup 0               0
  Fredrik Johansson & Kristoffer Lastra 0               0
  Frihamnen - Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B4 Sö 20 B4  
  Sö 19 B4 Sö 21 B4  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Per-Axel Giertz & Mats Long 1 5             5
  Anders Hult & Joakim Rydberg 1 5             5
  Fredrik Axling & Robin Björkman 1 4             4
  Jonas Alm & Andreas Öhman 1 2             2
  Marcus Karlsson & Fredrik Gemzell 1 1             1
  Daniel Negishi & Magnus Pettersson 1 1             1
  Henrik Borg & Michael Norlund 0               0
  Douglas Carbell & Rickard Hogla 0               0
  Frihamnen - Grupp 4   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B5 Sö 20 B5  
  Sö 19 B5 Sö 21 B5  
  Spelschema 1 0 0 0 0 0 0  
  Johan Hagelqvist & Johan Westerberg 1 3             3
  Hannes Edlund & Richard Morling 1 3             3
  Carl-Johan Axsäter & Sebastian Schröder 0 P             0
  Pierre Bodin & Jorge Jimenez 0               0
  Andreas Carlgren & Isak Pettersen 0               0
  Mikael Hermansson & Stefan Norberg 0               0
  Emil Jonsson & Stefan Olsson 0               0
  Jacob Diamant & Sebastian Tandan (T) 0 wo             0
  Frihamnen - Grupp 5   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B5 Må 20 B1  
  Må 19 B5 Må 21 B1  
  Spelschema 0 0 0 0 0 0 0  
  Joakim Graan & Tobias Tibell 0               0
  Toste Junestrand & Michel Witenheim  0               0
  Sebastian Gorsetman & Dan Scharfstein 0               0
  Calle Francke & Victor R. Schultz 0               0
  Kristofer Hammarlund & Marcus Liljeblad 0               0
  Gustaf Geterud & Johan Treutiger 0               0
  Simon Höllerbauer & Markus Nilsson 0               0
  Roger Hofflander & Magnus Pettersson 0               0
  Frihamnen - Grupp 6   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B4 Ti 20 B4  
  Ti 19 B4 Ti 21 B4  
  Spelschema 0 0 0 0 0 0 0  
  Martin Krosstedt & Rikard Platus 0               0
  Victor Kjellander & Mikael Lindqvist 0               0
  Lave Beck-Friis & Odd Hanzon 0               0
  Olof Jeremias & Daniel Clemensson 0               0
  Christofer Marquart & Tobias Wahlfrid (T) 0               0
  Patric Lindgren & Per Vasilis 0               0
  Simon Key Bertman & Olle Källström 0               0
  Filip Schöön & Fredrik Schöön 0               0
  Frihamnen - Grupp 7   3 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B1 Sö 17 B1  
  Sö 16 B2 Sö 17 B2  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Niclas Boman & Sebastian Fahlur 1 4             4
  Johan Hagström & Petter Lindahl 1 3             3
  Zebastian Filling & Måns Levin 1 3             3
  Andreas Brandin & Jonas Norrthon 1 2             2
  Niklas Anbratt & Henrik Key 0               0
  Karl Frostensson & Paulo Wiklund 0               0
  Christer Carlberg & Anders Emilsson 0               0
  Patrik Höök & Joakim Järvheden 0               0
  Frihamnen - Grupp 8   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B4 Må 20 B4  
  Må 19 B4 Må 21 B4  
  Spelschema 0 0 0 0 0 0 0  
  Bernhard Asarnoj & Tomas Neuman 0               0
  Carlos Albinsson & Olov Johnsson 0               0
  Nicklas Möller & Philip Rydén 0               0
  Jimmie Carlsson & Emanuel Magnusson 0               0
  Jonas Kullman & Pelle Navéus 0               0
  Jonas Gardefjord & Henric Insulander 0               0
  Henrik Norén & Magnus Rosén 0               0
  Christer Holmstedter & Lennart Söderman 0               0
  Frihamnen - Grupp 9   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Ti 18 B5 Ti 20 B5  
  Ti 19 B5 Ti 21 B5  
  Spelschema 0 0 0 0 0 0 0  
  Daniel Halldén & Jonas Lissjanis 0               0
  Joakim Linnarsson & Ricardo Soler 0               0
  Peter Lundin & Patrik Wartia 0               0
  Mattias Ripoll & Mattias Skiöldebrand 0               0
  Mats Winterfeldt & Magnus Åhl 0               0
  Samir Taha & Peter Forhaug 0               0
  Johan Näslund & Peter Ågren 0               0
  Linus Erkhammar & Gustaf Kilander 0               0
  Frihamnen - Grupp 10   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B4 Sö 17 B4  
  Sö 16 B5 Sö 17 B5  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Fredrik Ledin & Andreas Nygren 1 6             6
  Johan Rundquist & Carl Tomazewski 1 5             5
  Andreas Agermark & Robert Gelmanovski 1 1             1
  Tobias Andersson & Adam Ekman 0               0
  Peder Necander & Max Rooth 0               0
  Daniel Ekdahl & Simon Linged 0               0
  Henrik Ahrén & Hugo Tiismann 0               0
  Dan Olinius & Mikael Åkerberg (T) 1 0             0
  Frihamnen - Grupp 11   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 18 B3 Må 20 B5  
  Må 19 B3 Må 21 B5  
  Spelschema 0 0 0 0 0 0 0  
  Jonnie Eriksson & Alexander Nilsen 0               0
  Johan Bergqvist & Jörgen Hägg 0               0
  Rickard Skarve & Tobias Wiland 0               0
  Per Molin & Tomas Rudenstam 0               0
  Tim Jonasson & Marcus Netsner 0               0
  Oscar Gyllroth & Viktor Lund 0               0
  Jennifer Adilstam & Ronnie Poulsen 0               0
  Richard Andersson & David Brännlund 0               0
   
  Frihamnen - Grupp 12   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B3 Sö 20 B3  
  Sö 19 B3 Sö 21 B3  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Peter Borsos & Pernilla Taha 1 6             6
  Mats Holmlund & Staffan Holmlund 1 4             4
  Johannes Arnbro & Jan Järfalk 1 4             4
  Carl Bonnier & Elisabeth Letzen 1 2             2
  Henrik Bengtsson & Lars-Åke Karlsson 1 2             2
  Ola Danielsson & Thomas Nagel 0               0
  Axel Andersson & Dina Stolt 0               0
  Anna Borsos & Andreas Göthe 1 0             0
  Frihamnen - Grupp 13   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B3 Må 21 B2  
  Sö 17 B3 Må 21 B3  
  Spelschema 1 0 0 0 0 0 0  
  Oscar Castler & Rickard Kähler 1 5             5
  Fredrika Lundquist & Emelie Söderberg 1 1             1
  Josefin Brandström & Raquel Themudo 0               0
  Linda Forsberg & Ragnhild Sicheritz 0               0
  Emely Fransson & Peter Rollfelt 0               0
  Frida A. Jöhnk & AnnaSara Mettävainio 0               0
  Isak Björk & Henrik Björk 0               0
  Cecilia Christiansen & Viveca Sasse 0               0
 
                     
                     
  Älvsjö Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B1 To 20 B1  
  To 19 B1 To 21 B1  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  David Bengtsson & Viktor Hähle 1 5             5
  Rickard Hogla & Joakim Hågbäck 1 4             4
  Ulrik Ahm & Andreas Öhman 1 4             4
  Mattias Fråhn & Rasmus Wallin 1 2             2
  Robin Carlsson & Jonas Wiklander 1 2             2
  Sebastian Gransbo & Peder Nordin 1 1             1
  Karl Aspengren & Fredrik Gemzell 0               0
  Gustaf Dahlbäck & Jacob Gustafsson 0               0
  Älvsjö Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B2 To 20 B2  
  To 19 B2 To 21 B2  
  Spelschema 1 0 0 0 0 0 0  
  Kristian Alfredsson & Simon Minnema 1 4             4
  Fredrik Björklund & Jonas Ekström 1 2             2
  Kristian Prior & Carl-Philip Rudin 0 P             0
  Jonas Linder & Johan Svensson 0               0
  Pontus Jacobsson & Andreas Riikonen 0               0
  Peter Hedlund & Mikael Reinholdsson 0               0
  Gustaf Lindahl & Filip Nihlén 0               0
  Carl Hæggström & Björn Stolt 0 wo             0
  Älvsjö Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B3 To 20 B3  
  To 19 B3 To 21 B3  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Johan Hagström & Petter Lindahl 1 6             6
  Alexander Neidert & Johan Wickström 1 6             6
  Rickard Engmark & Mikael Ridderdal 0               0
  Toste Junestrand & Mårten Skånman 0               0
  Harald Attling & Thor Åhlgren (T) 0               0
  Anthony Kokkinos & Adam Mosa 0               0
  Niklas Hedberg & Rickard Sjöberg 1 0             0
  Jonas Bornmo & David Hoffström 1 0             0
  Älvsjö Grupp 4   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B4 To 20 B4  
  To 19 B4 To 21 B4  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Markus Hultsten & Fredrik Rosman 1 5             5
  Olle Printz & Urban Printz 1 5             5
  Mattias Lamberg & Johan von S. Licke 1 3             3
  Niklas Olsson & Peter Olsson 1 3             3
  Andreas Lövquist & Fredrik Magnusson 1 1             1
  Daniel Barck & Anton Västberg 1 1             1
  Fredrik Edsberg & Christian Lång 0               0
  Thomas Irstam & Jens Miöen 0               0
  Älvsjö Grupp 5   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  To 18 B5 To 19 B5  
  To 18 B6 To 20 B5  
  Spelschema 1 0 0 0 0 0 0  
  Samir Taha & Ken Wendelin 1 5             5
  Göran Taknelid & Johnny Englund 1 1             1
  Simon Lindberg & Tobias Ståhlberg 0               0
  Alexander Hargelid & Tommy Söderberg 0               0
  Johan Geisler & Patrik Lövgren 0               0
  Robin Falk & William Franc 0               0
  Karl Frostensson & Henrik Magnusson 0               0
  Rasmus Olofsson & Henrik Sundström 0               0
  Älvsjö Grupp 6   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B1 On 20 B1  
  On 19 B1 On 21 B1  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Adriano Baggio & Johan Enberg 1 4             4
  Per Andersson & Ronnie Gustafsson 1 4             4
  Alex Johansson & Tony Sun 1 2             2
  Maths Ohlsson & Roger Strandbo 1 2             2
  Mattias Bertilsson & Mattias Blomquist 0               0
  Jonas Andersson & Anders Eriksson 0               0
  Patrik Hallin & Philip Rakell 0               0
  Andreas Hasselberg & Ola Persson 0               0
  Älvsjö Grupp 7   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B2 On 20 B2  
  On 19 B2 On 21 B2  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Mattias Samuelsson & Michael von Braun 1 4             4
  Sara Flores & Olivia Norström 1 4             4
  Dejan Jovanovic & Thomas Tedenström 1 2             2
  Carl-Johan Hedström & Sebastian Löckert 1 2             2
  Marcus Jansson & Noa Källkvist 0               0
  Joel Eriksson & Björn Johansson 0               0
  Tomas Eklund & Robert Groth 0               0
  Linus Hagel & Markos Kokkinos 0               0
  Älvsjö Grupp 8   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B3 On 20 B3  
  On 19 B3 On 21 B3  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Tony Svedin & Niklas Bengtsson 1 5             5
  Wilmer Printz & Scott Stiernborg 1 4             4
  Erik Nordfeldt & David Rask 1 2             2
  Joakim Borell & Fredrik Kjellander 1 1             1
  Leopold Askebäck & Fredrik Lindberg 0               0
  David Brännlund & Linus Henriksson 0               0
  Michael Hallberg & Stefan Sånnell 0               0
  Joel Yderberg & Patrik Yderberg 0               0
  Älvsjö Grupp 9   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B4 On 20 B5  
  On 19 B5 On 21 B4  
  Spelschema 2 1 0 0 0 0 0  
  Jennifer Adilstam & Ronnie Poulsen 2 6 6           12
  Stefan Grantorp & Olle Nyberg 1 6             6
  Joel Bagler & Rickard Kähler 0               0
  Patrik Andersson & Rex Lindström Grip 0               0
  Christoffer Krook & Karl Zaar 1   0           0
  Thomas Boström & Johan Nilsson 0               0
  Johan Dahlström & Thomas Eldh 1 0             0
  Anna Borsos & Peter Borsos 1 0             0
  Älvsjö Grupp 10   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  On 18 B6 On 20 B6  
  On 19 B6 On 21 B6  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Måns Bergell & Emil Jönsson 1 6             6
  Olle Lindberg & Patricia Rosén 1 5             5
  Charlotte Wenestam & Lena Westerlund 1 3             3
  Jan Härkesjö & Tony Rex 1 3             3
  Sami Chabouni & Niclas Engström 0               0
  David Appelgren & Elin Appelgren 0               0
  Linus Andersson & David Mitchell 1 0             0
  Ines Blazquez & Kicki Palin 1 0             0
                     
                     
  Nacka Grupp 1   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B1 Sö 20 B1  
  Sö 19 B1 Sö 21 B1  
  Spelschema 2 0 0 0 0 0 0  
  Richi Cobreros & Samuel Schwieler (T) 1 6             6
  Patrick Kalaska & Ken Wendelin 1 3             3
  Kalle Frostensson & Tommy Söderberg 1 3             3
  Joakim Lidfeldt & Richard Selin 0               0
  Olle Printz & Urban Printz 0               0
  Peter Lundin & Patrik Wartia 0               0
  Jacob Hallgren & John Tengberg 0               0
  Tobias Larsson & Henrik Sundström 1 0             0
  Nacka Grupp 2   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B2 Sö 20 B2  
  Sö 19 B2 Sö 21 B2  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Linus Henriksson & Martti Mettso 1 6             6
  Maths Ohlsson & Rasmus Olofsson 1 6             6
  Robin Dahl & Anton Spångberg 1 6             6
  Staffan Hallberg & Mårten Skånman 0               0
  Jonas Oldinger & Charlie Skoglund 0               0
  Mats Gustafsson & Anders Jeding 1 0             0
  Paul Pimmeshofer & Johan Westerlund 1 0             0
  Christian Enström & Filip Flodin 1 0             0
  Nacka Grupp 3   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B3 Sö 20 B3  
  Sö 19 B3 Sö 21 B3  
  Spelschema 3 1 0 0 0 0 0  
  Mats Paulsen & Mats Åstrand 2 4 4           8
  Johan Karlsson & Niclas Tegidius 1 5             5
  Juha Airén & Christian Lång 1 5             5
  Patrik Ageman & Jonas Noren 1 2             2
  Mattias Böhm & Per Westin 1   2           2
  Carlos Mateos & Hampus Pihl 1 1             1
  Mats Olsson & Jakob Testen 1 1             1
  Niklas Anbratt & Thomas Jurander 0               0
  Nacka Grupp 4   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 18 B4 Sö 20 B4  
  Sö 19 B4 Sö 21 B4  
  Spelschema 1 0 0 0 0 0 0  
  Jan Johansson & Fredrik Sjöberg 1 6             6
  Staffan Holmén & Claes Wirfelt 0               0
  Andreas Tengå & Anders Walter 0               0
  Erik Jaldevik & Patrik Jaldevik 0               0
  Joakim Elmblad & Torbjörn Wallin 0               0
  Kalle Boumedienne & Joakim Haglund 0               0
  Anders Gadesund & Issa Sener 0               0
  Emil Vallqvist & Rikard Vallqvist 1 0             0
  Nacka Grupp 5   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 17 B5 Sö 19 B5  
  Sö 18 B5 Sö 21 B5  
  Spelschema 1 0 0 0 0 0 0  
  Christian Petersson & Tony Sun 1 3             3
  Christoffer Björne & Martin Hjelte 1 3             3
  Stefan Eriksson & Johan Lagrelius 0               0
  Farid Aradimeh & Jonas Hammargren 0               0
  Thomas Magnusson & Karl Sahlin 0               0
  David Barton & Staffan Malmer 0               0
  Tomas Goldbeck-Löwe & Robert Nemlin 0               0
  Niklas Nyström & Tom Ålhed 0               0
  Nacka Grupp 6   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B1 Sö 17 B1  
  Sö 16 B2 Sö 17 B2  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Jan Ceder & Kenneth Gidlöf 1 6             6
  Peter Bergkvist & Tor Dunér 1 5             5
  Per Blomqvist & Jens Franzen 1 5             5
  Patrik Norgren & Gunnar Parö 1 1             1
  Jacob Borgenstierna & Martin Hammare 1 1             1
  Niklas Ahlen & Niklas Lindin 0               0
  Henrik Hadarsson & Johan Spindler 0               0
  Janne Ytterholm & Simon Ytterholm 1 0             0
  Nacka Grupp 7   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Sö 16 B3 Sö 17 B3  
  Sö 16 B4 Sö 17 B4  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Petter Blid & Tobias Ring 1 6             6
  Andreas Gerdén & Kristian Petersen 1 6             6
  Johan Helander & Johan Mark 1 3             3
  Victor Skoog & Emil Spångberg 1 3             3
  Kristoffer Kero & Johan Viklund 0               0
  Niclas Stensson & Anders Wennersten 0               0
  Gustav Bäärnhielm & Gustaf Wahlgren 1 0             0
  Per Janlert & Per Johansson 1 0             0
  Nacka Grupp 8   1 2 3 4 5 6 7 Sum
   
  Må 19 B3 Må 20 B3  
  Må 19 B4 Må 21 B3  
  Spelschema 3 0 0 0 0 0 0  
  Ann-Sofie Börjesson & Sophie Kennerfalk 1 6             6
  Lina Forsström & Chris Liljefors 1 6             6
  Marie Hesselmark & Maria Magander 1 6             6
  Åsa Andersson & Mia Ek 0               0
  Eva Strand & Anna Tångring 0               0
  Helene B. Scheer & Sabina Vesterlund 1 0             0
  Anna Melinder & Cecilia H. Fällström 1 0             0
  Klara Schager & Christina Söderström 1 0             0